Fotel uszak z podnóżkiem – kwintesencja elegancji i wygody 

6 września 2022 Autor admin Wyłączono

W ostatnim czasie fotel uszak z podnóżkiem to niekwestionowany must have. Jest to produkt niezwykle stylowy, a do tego wygodny, dzięki czemu chwile w nim spędzone są prawdziwą odskocznią od codziennych obowiązków. Uszaki dostępne są w wielu wersjach zarówno kolorystycznych, jak i konstrukcyjnych, przez co klienci mogą wybrać model dopasowany do ich potrzeb oraz osobistych preferencji. 

Fotel uszak i jego historia 

Choć pierwszy fotel tego typu powstał w XIV wieku, do dziś króluje on w wielu salonach. W dawnych czasach jego konstrukcja była odwzorowaniem tronu królewskiego, przez co mogli sobie na niego pozwolić tylko zamożni państwo i osoby wywodzące się z hierarchii. Fotel uszak z podnóżkiem obecnie dostępny jest dla każdego klienta, który marzy o wprowadzeniu do swojego wnętrza odrobiny klasyki oraz ponadczasowego designu. Warto jednak wiedzieć, że fotel do salonu z podnóżkiem to o wiele więcej niż tylko i wyłącznie ładny wygląd. 

Fotel uszak z podnóżkiem – zalety produktu 

Niezwykły wygląd oraz bogata gama kolorystyczna to coś, czego nie można nie zauważyć w przypadku foteli uszaków. Warto jednak zaznaczyć, że tego typu fotele do salonu posiadają o wiele więcej zalet, niż ładny wygląd. Uszakowe fotele z podnóżkami uważane są za bardzo wygodne, a wszystko to za sprawą ergonomicznego kształtu, który bez problemu dopasowuje się do większości sylwetek. Tego typu siedziska charakteryzują się sporych rozmiarów siedziskiem oraz delikatnie pochylonym oparciem, którego długość wynosi co najmniej siedemdziesiąt centymetrów. Dodatkowo, każdy uszak posiada wygodne podłokietniki, które umożliwiają naturalne ułożenie rąk, co wpływa na zrelaksowanie zmęczonych i spiętych mięśni dłoni, rąk, barków, a nawet szyi. W wersji z podnóżkiem możemy również zadbać o odciążenie nóg, które pracowały przez cały nasz dzień pełen wyzwań. Wiele osób uważa, że fotel uszak z podnóżkiem to idealne miejsce na popołudniową drzemkę! 

Fotel uszak w pokoju dziecięcym – mini model, maksimum możliwości 

Fotel uszak znalazł również zastosowanie w pokoju dziecięcym. Wyprodukowane modele w mniejszych rozmiarach, dbają o utrzymanie odpowiedniego ułożenia ciała dziecka w pozycji siedzącej. Wersje dla dzieci dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, ale wielu producentów wykorzystuje podczas produkcji obicia foteli w widoczne motywy bajkowe, dzięki czemu każde dziecko pragnie zatopić się w wygodnych ramionach miniaturowego uszaka. Warto jednak pamiętać, że fotel wypoczynkowy to mebel przeznaczony dla dzieci, które nie mają problemów z utrzymaniem siedzącej pozycji ciała, dlatego zakup fotela dla dziecka powinien być dokładnie przemyślany.